Kamila Kruk: Wyspy komfortu. Krótka opowieść o ludzkich postawach

OLYMPUS DIGITAL CAMERAGdybyś miał odpowiedzieć na pytanie, kim jesteś i dlaczego jesteś w swoim życiu tam, gdzie jesteś to, co być odpowiedział?  Ta krótka historia w doskonały sposób uświadomi ci, że strefa komfortu dla każdego znaczy zupełnie coś innego.

Kamila Kruk to trenerka rozwoju osobistego. Od 2005 roku jej artykuły ukazują się w czasopismach i na internetowych portalach, które są związane z tematyką zawodowego i osobistego rozwoju. Jest autorką programów szkoleniowych oraz inicjatorką wielu projektów. To dzięki nim wiele osób potrafi przełamywać swoje ograniczenia oraz tworzyć na nową swoją rzeczywistość.

Po lekturę „Wyspy komfortu” sięgnąłem z największym zainteresowaniem i nieskrywaną ciekawością. I przyznaję – od tej pobudzającej lektury naprawdę trudno się oderwać. Ta ciekawa historia opowiada o pięciu bohaterach. Na pięknych wyspach poznajemy Obawnika, Przeboja, Gdybasia, Ostrożniaka i Zapobiegacza.

W specyficzny i metaforyczny sposób autorka ukazuje zachowania ludzi i ich postawy do tego, do czego się przyzwyczailiśmy w życiu oraz tego, co jest nieznane i zupełnie nowe. Każdy z poznanych bohaterów kieruje się w życiu tym, co uważa za najlepsze dla niego samego.

Ciekawie kształtują się zachowania w kontekście pewnych przemyśleń, sposobów reakcji i zachowań w sytuacjach codziennych i tych ekstremalnych. Każda z postaci inaczej rozwiązuje swoje problemy przy okazji ukazując, czym jest dla niej strefa komfortu i jak daleko jest w stanie się posunąć, aby utrzymać to, co się posiada i być może rozszerzyć swoje granice.

Kamila Kruk w sposób przejrzysty i zrozumiały, alegorycznie przenosi nas do świata komfortu ukazując nam, że to, co spotkało bohaterów książki jest przecież naszym codziennym życiem z jego wzlotami i upadkami. Dzięki tej krótkiej lekturze łatwiej będzie nam się zmierzyć z naszymi obawami, przezwyciężyć strach czy okiełznać swoje ciągłe dążenia do zmian, które niewiele wnoszą poza samym ryzykiem związanym z taką sytuacją.

Ciekawa lektura, która pomaga żyć odważniej, z energią, pasją i radością. Gorąco polecam.


Autor: Kamila Kruk

Tytuł: Wyspy komfortu. Krótka opowieść o ludzkich postawach

Stron: 40

Wydawnictwo: OSM Consult

Data wydania: 2014

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s