S.A.Swann: Wilczy Amulet. Drugi rozdział niezwykłej przygody

10134545 (Kopiowanie)Krzyżacy, niewierni, wilkołaki i fragment historii Polski. Niezwykły kalejdoskop w doskonałej oprawie łączący w sobie motyw horroru, romansu i miecza, czyli intrygująca powieść, od której trudno się oderwać.

Zakon krzyżacki niestrudzenie szerzy wiarę na ziemiach pruskich. Jak się okazuje niewierni to tylko niewielki kłopot w porównaniu do prawdziwych problemów. Oto na tych ziemiach wilkołaki wybrały wolność wymawiając posłuszeństwo dawnym panom.  

W okolicy graniczącej z Rzeczpospolitą dochodzi do tajemniczych napadów na wioski i okrutnych mordów. Ktoś bezwzględnie zabija mieszkańców z okrucieństwem niespotykanym dotąd. Na odsiecz ruszają tajemniczy łowcy zwani woljagrami uzbrojeni w broń powleczoną srebrem. Na płaszczach noszą czarne, krzyżackie krzyże.

Podczas pościgu za wilkołakami jeźdźcy wpadają w zasadzkę. Tylko nielicznym uda się umknąć. Kilku umrze z powodu odniesionych ran. Wilkołaki nienawidzą swoich prześladowców i rozprawiają się z nimi okrutnie. Pokiereszowani rycerze trafiają do niewielkiego polskiego grodu, gdzie z uwagi na wciąż otwartą nienawiść Polaków do Zakonu nie są zbyt mile widziani.

Pan grodu udziela im schronienia. Jednym z poważnie rannych rycerzy niemieckich zajmuje się dziewczyna, która nie rozstaje się ze srebrnym krzyżykiem na piersi. Jak się ma niedługo okazać nie jest to tylko jej ozdoba ani zwykły krucyfiks. To talizman, który nie pozwala jej na odkrycie własnej tożsamości. Jednak pewnego dnia spotyka w lesie wilkołaka, który nie czyni jej krzywdy tylko prosi o zdjęcie krzyżyka. Od tego momentu akcja nabiera niespotykanego tempa.

Książka S.A.Swanna to druga część po „Wilczym miocie”, w której toczy się bezwzględna wojna pomiędzy Kościołem a poganami. Tym razem jednak autor przenosi nas w czasy, gdy posłuszne dotąd Zakonowi wilkołaki wybrały wolność. Miecze Zakonu Krzyżackiego obróciły się przeciw niedawnym sprzymierzeńcom. Ci jednak nie zamierzają przyglądać się biernie tej sytuacji.

Wciągająca powieść odurza czytelnika magią, opowieściami o odległej krainie pośród lasów Prus i Litwy w okresie, który w naszej historii nadal stanowi w niektórych dziedzinach zagadkę owianą mgłą. Pośród tych przymiotów wyłania się mroczna i zarazem wzruszająca powieść o miłości, walce, codziennym życiu i wielkiej krucjacie z wolfjagrami na czele w epoce średniowiecza, co stanowi niejako zwieńczenie barwnej historii o walce wilkołaków z Zakonem Krzyżackim.

Fragment książki: Brat Josef myślał, że widział już piekło. Było w czar­nych wrzodach, które oblepiły jego ojca, matkę, siostry i brata. W lekarzach, którzy uciekli, widząc, jak wychodzi z ogarniętego zarazą domu. Widział je w twarzach osób chodzących po ulicach Norymbergi z żarzącymi się wiązkami aromatycznych ziół, mających odpędzić plagę lub przynajmniej zamaskować wszechobecny odór śmierci. W stertach ciał porzuconych na uboczu, bo brakowało rąk, które mogłyby je pochować. Zobaczył je w poczerniałej twarzy ukochanej kobiety, pozostawionej, by umarła samotnie w rodzinnym domu.
Jednak, kiedy wstąpił do zakonu, przekonał się, że piekło może przybierać wiele form.


Autor: S.A Swann

Tytuł: Wilczy amulet

Wydawnictwo: Prószyński

Kategoria: Fantastyka

Stron: 384

Data wydania: 05.04.2011

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s