„Brudny Świat”, czyli romans dla mężczyzn i sensacja dla kobiet

978-83-7942-073-5 (Kopiowanie)Ten, co, powiedział, że romanse przeznaczone są tylko dla kobiet a książki sensacyjne tylko dla mężczyzn nigdy nie miał w rękach powieści Agnieszki Lingas-Łoniewskiej. To doskonałe połączenie z pewnością zmiękczy niejedno męskie serce i złamie wiele damskich.

Pochodząca z Wrocławia pisarka jest autorką wielu znanych czytelnikom powieści. Wśród nich znajdziemy „Bez przebaczenia”, „Zakręty losu”, „Zakład o miłość”, „Szósty”, czy „Brudny Świat”, który w 2010 roku doczekał się amerykańskiego wydania pod tytułem „Dirty World”.

Ta ostatnia pozycja opowiada o miłości Kati i Tommy’ego. Ale nie tylko. On to młody, uznany już gwiazdor rocka, który wraz ze swoim zespołem „Semtex” podbija wszystkie listy przebojów i oczywiście niejako przy okazji damskie serca. Jego dość frywolny sposób życia pozwala mu utrzymywać się na pierwszych stronach gazet, oraz brylować w rubryce-skandale. Alkohol, narkotyki, dobra zabawa, szybkie samochody i kobiety to jego codzienność. Tak zwany brudny świat. W tym wszystkim oczywiście króluje ukochana muzyka, dla której jest w stanie podejmować nawet największe wyzwania.  

Ona jest dziewczyną z przedmieść, skrytą, troszkę zamkniętą w sobie, która szuka swojego miejsca w życiu podejmując się różnych prac. Pracowała w sklepie, barze, w punkcie foto, w supermarkecie i przez ten cały czas oddawała się swojemu hobby, czyli pisaniu tekstów do piosenek. Niestety, chociaż wysyłała swoje zgłoszenia zarówno do konkursów, jak i do firm fonograficznych nigdy, nikt się do niej nie odezwał. Aż do chwili, gdy udało jej się wygrać wejście do garderoby „Semtexu”. Gdy tam weszła nie rzuciła się na szyję wokaliście, nie było pisków ani krzyków. Po prostu odczytała Tommy’emu jeden ze swoich tekstów. Tekst spodobał się do tego stopnia, że natychmiast dostała pracę w zespole przy pisaniu słów do ich piosenek.

Tak rozpoczyna się jedna z najciekawszych książek z serii romans & sensacja w jednym, którą miałem przyjemność przeczytać. Przyznaję, że historia tej pary jest niezwykle zajmująca. Autorka bardzo ciekawie zestawiła tu postać, jakby mogło się wydawać „pustego” rockmana, pozbawionego emocji i traktującego kobiety przedmiotowo z wrażliwą autorką tekstów, która ma za sobą traumatyczną przeszłość związaną z jej pięcioletnim synkiem i nieudanym małżeństwem.

Oboje zakochują się w sobie i od tej pory już nic nie będzie takie samo w ich życiu. Ale ten związek nie jest ani łatwy, ani prosty. Oboje muszą umieć dostosować się do nowych sytuacji i nieoczekiwanych kłopotów, które piętrzą się przed nimi z dnia na dzień. Oboje starają się w Los Angeles, mieście bardzo niespokojnym uciec od przeszłości, żyć teraźniejszością i budować wspólnie przyszłość. Lecz, czy w tej sytuacji Tom nie wróci z powrotem do swojego dawnego życia a Kati nie dojdzie do wniosku, że ten związek nie jest jej pisany?

„Brudny Świat” nie jest książką łatwą. Opowiada o miłości, głęboko skrywanych sekretach, mediach, które potrafią skrzywdzić każdego w poszukiwaniu sensacji. W tym wszystkim autorka mówi o ludziach, którzy próbują uwolnić się od złych życiowych doświadczeń, ukazując ich losy przez pryzmat, jak się okaże tragicznych i zagmatwanych zdarzeń. Dodatkowo jest w niej wiele odniesień do „Wichrowych Wzgórz” Emily Bronte, co dla wielu czytelników, czy bardziej czytelniczek stanowić może wisienkę na tym doskonałym torcie.

Przyznaję, że nie spodziewałem się jedynie tak tragicznego zakończenia. Jednak po zastanowieniu myślę, że w tym przypadku nie mogło być ono inne. Połączenie romansu i sensacji musiało zakończyć się dramatem. I tak też się tutaj stało. Książka Agnieszki Lingas-Łoniewskiej warta jest przewertowania. Zostawia w pamięci głęboki ślad po sobie, skłania do refleksji i powoduje, że sięga się po nią chętnie i czyta, czyta, czyta…

 

„Brudny świat”

Agnieszka Lingas-Łoniewska

Wydawnictwo: Wydawnictwo Innowacyjne Novaeres

Stron: 296

Wydanie polskie:  07 Luty 2014

Literatura kobieca

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s