„Wkręceni” Piotra Wereśniaka, czyli sto minut wesołej improwizacji

7585655.3 (Kopiowanie)Na ekrany kin wszedł właśnie film Piotra Wereśniaka „Wkręceni”. Pełna improwizacji aktorskiej komedia sytuacyjna gwarantuje widzowi sto uśmiechniętych minut. Dodatkową wisienkę na torcie stanowi obsada aktorska.

W pewnej fabryce samochodów na Górnym Śląsku trzej jej pracownicy wiodą niemalże sielankowe życie. Franek Szpak „Franczesko”(Piotr Adamczyk) adoruje piękną koleżankę z biura(Katarzyna Glinka), Zenobiusz Kozioł „Fikoł”(Bartosz Opania) spełnia się w roli starszego montażysty kokpitów, a Tomek Zarówny „Szyja”(Paweł Domagała) jest niezrównanym kucharzem załogi.

Niespodziewanie jednak dla nich samych zostają oni z dnia na dzień zwolnieni z pracy. Powoli do bohaterów dociera, że ich życie zacznie się już niedługo komplikować. Zanim to jednak nastąpi „Franczesko” ogłasza, że za swoją odprawę zamierza spędzić szalony dzień w Warszawie, gdzie zaprasza również dwóch swoich przyjaciół. Wypożycza super drogie auto, panowie ubierają się w ekskluzywnym sklepie i tak wyekwipowani ruszają na podbój stolicy.

Impreza okazuje się nadspodziewanie udana. Do tego stopnia, że w drodze powrotnej do domów z uwagi na niezbyt odpowiedni stan(syndrom drugiego dnia), panowie wybierają boczne drogi. I oto w szczerym polu w wyniku przypadkowych zdarzeń zostają omyłkowo wzięci za niemieckich inwestorów. Podróż wypożyczonym samochodem na niemieckich numerach okaże się być może najważniejszą przejażdżką w ich życiu.

Od tego momentu jest już tylko śmiesznej. Pełna dynamizmu komedia sytuacyjna Piotra Wereśniaka gwarantuje widzowi świetną zabawę. Znakomitą rolę zagrała Kamilla Baar, jako dziennikarka oraz Dominika Kluźniak w roli córki prezydenta miasta(Krzysztof Stelmaszczyk). Niezrównana jest także pani prezydentowa(Monika Krzywkowska) oraz Dariusz Szmaja(Piotr Głowacki), jako „prawa ręka” prezydenta i narzeczony Maji. Świetny okazał się w roli „ciapowatego” komendanta Grygalewicza Kacper Kuszewski. Swój debiut w komedii zaliczył również Czesław Mozil. Całości zabawy dopełnia gwara śląska przeplatana z udawaną niemczyzną serwowaną przez głównych bohaterów. Niezrównane gagi i wybuchy śmiechu serwuje widzowi tajemnicza Jadwiga, żona Tomka Zarównego.

„Wkręceni” to świetna komedia, gdy widz chce się zrelaksować po długim tygodniu pracy. To także dobry film, który śmiało można polecić każdemu, kto nie doszukuje się żadnych podtekstów, drugiego dna, czy logicznych całości. To po prostu śmieszna, pełna wesołej improwizacji aktorskiej polska komedia, jakiej już od dawna nie było na dużym ekranie. Polecam. Zabawa jest przednia.

Gatunek: Komedia

Produkcja: Polska

Premiera: 10 styczeń 2014

Reżyseria i scenariusz: Piotr Wereśniak

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s