Z Januszem Piechocińskim o tradycji, wartościach, Witosie i szacunku

256337_1357499142_5d84_d– Polska czasów sanacji, tak jak i większość ówczesnej Europy, nie była wcale taka demokratyczna. Ci, którzy przeprowadzili zamach stanu, sami potem chcieli się nie tylko poprzez sądy pozbyć politycznej konkurencji. Warto o tym pamiętać dziś, kiedy to w innej formie, choćby poprzez nakręcanie konfliktów i ich inspirowanie, psuje się demokrację – mówi w wywiadzie dla W24 Janusz Piechociński, wicepremier, minister gospodarki i prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego.
Marek Bachorski-Rudnicki: Dzisiejszy PSL bardzo mocno jest przywiązany do tradycji. Za wzór stawia Wincentego Witosa. Dlaczego?
Janusz Piechociński: Owszem PSL bardzo mocno utożsamia się z tradycją i przeszłością. Niewątpliwie nietuzinkową postacią na tej scenie jest Wincenty Witos. Odpowiedź nie jest prosta, ale gdyby pokusić się o próbę scharakteryzowania Witosa w jednym zdaniu to pamiętajmy, że to jeden z ojców naszej niepodległości, demokrata, przywiązany do parlamentaryzmu.

Czytaj wiecej: http://www.wiadomosci24.pl/artykul/z_januszem_piechocinskim_o_tradycji_wartosciach_witosie_i_szacunku_256337.html

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s