Tu najpiękniej kwitną azalie i rododendrony a rządzą… kobiety

259245_1359829246_826e_dZ Moniką Szymanowską, dyrektor hotelu Villa Kosmowski w Szczawnie-Zdroju rozmawiam o realizacji marzeń, karierze, trudach zawodu, pasji oraz… zniżce dla czytelników W24.
Szczawno-Zdrój to malutkie miasto w południowo-zachodniej Polsce, na Dolnym Śląsku, położone w Sudetach Środkowych. Niektórzy mówią, że miasto stanowi przedmieście Wałbrzycha, gdyż uzdrowisko sąsiaduje z trzema jego dzielnicami. Gdy odwiedza się to miejsce to ma się wrażenie, że czas się zatrzymał. Zewsząd otacza nas pięknie zachowana dziewiętnastowieczna zabudowa, czas płynie, jakby wolniej a oczami duszy widzi się dawnych kuracjuszy przechadzających się pośród parków o unikatowej roślinności.
W samym centrum, przy głównym deptaku spacerowym obok Domu Zdrojowego, naprzeciw Teatru, Pijalni Wód Mineralnych i Hali Spacerowej stoi okazały hotel. Dawny Goldene Sonne następnie przemianowany na Zur Sonne, później Rivendell, a obecnie Villa Kosmowski, gdzie administruje oczywiście kobieta-Monika Szymanowska. Bo, jak zdążyłem się zorientować, mężczyzną na tzw. „stanowisku” w mieście jest tylko burmistrz. Miastem i wszystkimi znaczącymi obiektami zarządzają kobiety.
Marek Bachorski-Rudnicki:Pani dyrektor, czy to prawda, że w Szczawnie-Zdrój rządzą kobiety?
Monika Szymanowska:-Tak (śmiech), chyba można tak powiedzieć. O mieście mówi się, że jest magiczne. Spokój, relaks i pewna osobliwa atmosfera, która skłania do tego, aby zatrzymać się i poddać rozmyślaniom. W dodatku klimat podgórski, łagodny i orzeźwiający pobudza zmysły i pozwala się wspaniale odprężyć.Czytaj wiecej: http://www.wiadomosci24.pl/artykul/tu_najpiekniej_kwitna_azalie_i_rododendrony_a_rzadza_kobiety_259245.html

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s