„Feministyczne fantazje” Phyllis Schlafly. Jaki naprawdę jest feminizm

254289_1355590556_ae33_dNakładem wydawnictwa Wektory ukazała się swego czasu książka amerykańskiej pisarki Phyllis Schlafly, która ma udowadniać, że feminizm rozczarowuje, a nawet jest społecznie destruktywny. Czy takie tezy są prawdziwe?

O autorce napisano kiedyś, że mogłaby być wzorem sukcesu dla wielu kobiet oraz feministycznym narkotykiem dla innych pań. Jednak sama autorka zaprzecza tej tezie i twierdzi, że nie ma nic gorszego dla kobiet niż feministyczne fantazje. Phyllis Schlafly to amerykańska dziennikarka i felietonistka, matka sześciorga dzieci i obecnie babcia czternastu wnucząt.

Gdy miała 18 lat rozpoczęła prace w fabryce broni, a co ciekawe na studia prawnicze wybrała się po pięćdziesiątce. Pisuje dla wielu czasopism, prowadzi nawet własną organizację obywatelską oraz wygłasza prelekcję w wielu amerykańskich uniwersytetach na temat szkodliwych fantazji feministycznych. W niniejszej książce opisuje ona poglądy i działania ruchów feministycznych oraz wynikające z tychże działań konsekwencje.

Całość wolumenu stanowi zbiór artykułów z zakresu wielu dziedzin życia społecznego. W książce autorka stawia pytania, co oznacza feministyczny model współczesnej kobiety i jakim kosztem się to odbywa zarówno dla jednostki, jak i całego społeczeństwa. Pisarka porusza wiele społecznie ważnych kwestii. Swoje spostrzeżenia zawarła w czterech rozdziałach poświęcając je roli kobiet w mediach, feministycznej rewolucji, wojsku i kwestionowaniu roli kobiety w społeczeństwie.

Książka napisana jest lekkim piórem, skłania do refleksji i ukazuje jak szkodliwe może być propagowanie niektórych postaw dla całego społeczeństwa a zwłaszcza dla kobiet. Polecam tą książkę, bo dawno nie czytałem pozycji, która z taką wnikliwością ukazuje i przedstawia, jak kosztowny jest dla samych kobiet proces zwany feministycznym modelem spełnienia. Co za tym idzie autorka dokładnie argumentuje, dlaczego feminizm jednostki rozczarowuje, a społecznie jest niezwykle destruktywny.

Warto przeczytać książkę Phyllis Schafly „Feministyczne fantazje” i samemu zastanowić się nad głoszonymi przez amerykańskie feministki hasłami. Chociaż ten zbiór artykułów powstawał na przestrzeni ponad 30 lat to nic z przedstawionych tu faktów nie zdewaluowało się i nadal jest na tzw. czasie. Czy, aby na pewno zrównanie płci za wszelką cenę warte jest tej ceny płaconej przez kobiety i czy nie przeczy to zwykłemu zdrowemu rozsądkowi? Zachęcam do przeczytania, aby po zgłębieniu lektury dokonać samodzielnej oceny.

Autor: Phyllis Schlafly

Tytuł oryginału: Feminist fantasies

Wydawnictwo: Wektory ,

Lipiec 2006

Liczba stron: 220

Czytaj wiecej: http://www.wiadomosci24.pl/artykul/feministyczne_fantazje_phyllis_schlafly_jaki_naprawde_jest_feminizm_254289-2–1-d.html

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s