Steven Saylor „Zagadki Gordianusa”

217832_1321287351_6b6e_pKsiążka Stevena Saylora to dzieło niezwykłe. Z jednej strony fascynujący kryminał. Z drugiej podróż po imperium rzymskim. Wątek kryminalny przeplata się z historycznym. Czy autorowi udało się połączyć te dwie sprawy?

 

Steven Saylor to historyk i nieznużony badacz tajemnic starożytnego Rzymu. Jego cykl powieści „Roma sub rosa”, to opowiadania o detektywie Gordianusie Poszukiwaczu, których akcja toczy się w starożytnym Rzymie pod koniec republiki. W powieści „Zagadki Gordianusa” wydanej nakładem wydawnictwa Rebis, bohaterowi przyjdzie zmierzyć się z nie lada wyzwaniem.

 Bogaty właściciel ziemski ginie zamordowany. O ten czyn oskarżony jest jego syn. Czy zaczynającemu karierę młodemu obrońcy z pomocą detektywa Gordianusa uda się dotrzeć do prawdy i spowodować, by skorumpowany rzymski sąd uniewinnił oskarżonego? W roli adwokata występuje Cycero, późniejszy słynny rzymski orator tamtych czasów. Część druga książki, czyli „Dom Westalek” składa się aż z dziewięciu opowieści.

 Stanowi ona również uzupełnienie całego cyklu „Roma sub rosa”. Autor pisze tu z werwą, uzupełniając całość autentycznymi postaciami i dodatkowo wplata w te historie wiele szczegółów z codziennego życia mieszkańców rzymskich prowincji. Książkę mogę polecić wszystkim czytelnikom, którzy uwielbiają historię i związane z nią ciekawostki. Dla wszystkich wielbicieli tego typu powieści, jest to na pewno nie lada gratka.

W mojej subiektywnej ocenie autorowi udało się kapitalnie połączyć wątek historyczny z kryminalnym. Jestem pod ogromnym wrażeniem tego dzieła. Z niecierpliwością czekam na następne.

Autor: Saylor Steven

Wydawca: Rebis Dom Wydawniczy

liczba stron: 666

Data premiery: 6 września 2011 r.

Czytaj wiecej: http://www.wiadomosci24.pl/artykul/steven_saylor_zagadki_gordianusa_recenzja_217832.html

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s