„Magia Krwi” Anthony’ego Huso – powieść fantasy inna niż wszystkie

221177_1324985095_5766_p„Magia Krwi” to literacki debiut Anthony’ego Huso. Barwna opowieść o dziwnym świecie, pełnym magii, wiedźm i nowoczesnej techniki, przeplata się z miłością i zwykłym, ludzkim pożądaniem. Dawno nie czytałem książki, która wzbudziłaby we mnie tyle skrajnych emocji.

 

Głównym bohaterem „Magii Krwi” jest Caliph Howl, którego poznajemy jako studenta z Dasdale, a który to jest głównym pretendentem do tronu Stoneholdu. Jego zgłębianie wiedzy, splata się początkowo z przyjaźnią, a później z z miłością do Seny, dziewczyny, która jest obiektem westchnień większości żaków.

Wybranka jego serca okazuje się wiedźmą, wykorzystującą zdobytą wiedzę, do gromadzenia informacji i czynienia z nich użytku. Ta miłość okaże się kluczowa w całej powieści o młodym władcy. Losy Seny i Howla bowiem to rozchodzą się, to znów splatają. Nic nie dzieje się bez przyczyny. Calipha Howla czeka walka o dziedzictwo i losy Księstwa. Natomiast wiedźmy Shradnae, wciąż poszukują zaginionej księgi, która pozwoli im władać niesamowitą mocą. By jednak tę moc uwolnić, będą potrzebowały młodego króla. Sena, wydawać by się mogło do tej roli jest idealna. Jednak czy na pewno sprosta oczekiwaniom innych wiedź i okaże się szpiegiem doskonałym uwodząc młodego władcę?

Ta książka jest o miłości, zdradzie, magii, rycerzach, potężnych machinach i nowoczesnej technice. To powieść o młodym królu i o tym, jak ciężko jest rządzić państwem, które znalazło się właśnie w najtrudniejszej sytuacji politycznej od lat. To książka o miłości i historii dwojga młodych ludzi, w trudnych i burzliwych czasach. To także powieść pełna barwnych opisów postaci, miast, dworów, rzek, komnat, stworów, szczegółów, które w zasadzie niczego nie wnoszą, a tylko zaciemniają obraz i powodują, że czasem książkę czyta się wyjątkowo źle.

Tytuł: Magia krwi
Autor: Anthony Huso
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Ilość stron: 656

Rok wydania: 2011

Czytaj wiecej: http://www.wiadomosci24.pl/artykul/magia_krwi_anthonyego_huso_powiesc_fantasy_inna_niz_wszystkie_221177.html

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s