Lektura na wakacje – Joanna Chmielewska „Lesio”

202566_1310590445_9e3c_pLubię dobre komedie, bo wprawiają mnie w doskonały nastrój. Cenię, więc absurdalny humor Chmielewskiej – jest on związany ze śmiechem, takim prawdziwym, szczerym, serdecznym.

Nie jest łatwo stworzyć tak komiczne dzieło, w tak dobrym stylu. Jednak, gdy stoi za tym Joanna Chmielewska, zabawa jest gwarantowana. Lesio to nie bomba śmiechu, lecz prawdziwy wulkan. Lesio wydaje się być zwykłym, przeciętnym mężczyzną.

Ot zwykły facet, jakich wielu. Pracuje w biurze, jako architekt, w gronie miłych kolegów i koleżanek. Jest żonaty, ma dziecko, życie płynie mu z wolna, na pozór wszystko ma poukładane i dopieszczone. Nuda i monotonia? Niestety nie tym razem, ponieważ nic, co wiąże się z Lesiem nie może być normalne i zwyczajne. Ten człowiek nie kroczy konsekwentną i logiczną ścieżką życia, jego żywot jest całkowicie nielogiczny.

Lesio, co chwilę wplątuje się w przezabawne historie i powoduje, że nawet, jeśli będziesz chcieć to nie dasz rady się z nim nudzić. Ma swój sposób rozumowania i na swój własny sposób wplątuje się i wyplątuje ze świata swoich perypetii. Na początku Lesio chce zgładzić swoją kadrową z biura. I chociaż trapi go wiele rozterek, to swój morderczy plan bezwzględnie wprowadza w życie. Plan jest oczywiście niepowtarzalny i oryginalny a co za tym idzie wszystko podąża w nieodpowiednim kierunku. Zamieszanie z poplątaniem, kogel-mogel istne szaleństwo, czyli jak się robi galimatias w wykonaniu architekta.

Prześmieszne sceny i powiedzonka w wykonaniu Lesia dodają niepowtarzalnego klimatu książce. Wszystko jest opisane przez Chmielewską tak trójwymiarowo, że łatwo jest wyobrazić sobie postacie i rozbawiające do łez sytuacje. Komedia, palce lizać! Lesio omota cię swoimi rączkami i spowoduję, że nawet się nie zorientujesz jak mocno zostaniesz wciągnięty w jego własny, przezabawny świat.

To ten właśnie niepozorny architekt dostarczy ci mnóstwo niezapomnianych wrażeń. To, co jest pewne podczas wgłębiania się w lekturę to fakt, że będziesz płakać ze śmiechu. Szykuj chusteczki albo jeszcze lepiej ręcznik. Pewne jest też to, że nie oderwiesz się od książki, dopóki nie zobaczysz ostatniej kartki z napisem koniec. Nie będziesz zawiedziony, gdy sięgniesz po tę książkę.

Poznaj więc ,,Lesia,, Joanny Chmielewskiej a gwarantuje ci, że go nigdy nie zapomnisz. Dobrej zabawy!

 

Autor: Chmielewska Joanna
Wydawnictwo: Wydawnictwo Klin

Czytaj wiecej: http://www.wiadomosci24.pl/artykul/lektura_na_wakacje_8211_joanna_chmielewska_8222lesio8221_202566.html

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s